Published On: Сб, Лис 26th, 2016

10 страшних фактів про Голодомор 20-х років у Криму

16314

Комуністи були звірами і ними залишилися. І хто з ними буде – матиме новий голодомор…

  1. Штучно створений голод 1921—1923 років мав для Криму воістину катастрофічні наслідки. Населення півострова зменшилося із 719, 5 тис. До 569, 6 тис.

В Старому Криму вимерла майже половина населення, у Феодосії та Судаку – третина,

багато сіл  гірського Криму вимерли повністю.

  1. Перші випадки смерті від голоду в Криму було зафіксовано у листопаді 1921 року.

Звернення кримчан до Москви залишалися без відповіді: їхні пристрасні благання й заклики про допомогу тонули в бюрократичній тяганині.

  1. У Бахчисараї міліція заарештувала сім’ю циган, яка зарізала чотирьох дітей і з їхнього м’яса зварила суп.
  2. У Карасубазарі (нині – м. Білогірськ) мати зарізала свою шестирічну дитину, зварила її й почала їсти разом із 12-річною дочкою. Жінку заарештували, і на допиті в міліції вона збожеволіла. Після відправки в лікарню жінка померла.
  3. Дитяче засолене м’ясо знаходили всюди. У тому ж таки Карасубазарі міліція виявила склад, на якому було знайдено 17 засолених трупів, переважно дітей.
  4. Радянський учений-біохімік В.Кретович згадував: «В місцевій газеті було повідомлення, що в Сімферополі встановили факт торгівлі пиріжками з людського м’яса. Я на власні очі бачив, як жінка їла сире м’ясо дельфіна. Люди помирали з голоду прямо на вулицях».
  5. «Навколо був страшний голод. Татари їли котів, собак і навіть трупи людей. Ми харчувалися лободою та цибулею з нашого саду…», – зі спогадів дочки царського генерала М.Квашніна-Самаріна.
  6. «Населення звикло до картин голоду. На базарі в Сімферополі помирає молодий татарин, його передсмертний стогін губиться у вигуках торговців та покупців, які байдуже відвертаються від помираючого», – зі донесення члена секції секції Помголу І.Крамника.
  7. «У різних частинах міста Севастополя лежать трупи померлих від голоду, яких не прибирають по двох діб. Обивателі, що проходять повз трупи, посилають прокльони Радвладі», – з добового зведення НК від 18 лютого 1922 р.
  8. Голодомор в Криму став справжньою катастрофою, яка забрала більше життів, ніж півострів втратив за роки Громадянської війни.

За матеріалами «Великий голод у Криму»,  Дмитро Соколов, «Дзеркало тижня».

http://gazeta.dt.ua/SOCIETY/velikiy_golod_u_krimu.html

 

 

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optionally add an image (JPEG only)