Published On: Ср, Лис 2nd, 2016

Кримський журналіст Семена став лауреатом премії за свободу слова НСЖУ

28c69689-6b5f-4dcc-93d3-c7c4e8e88d46_w987_r1_s

Лауреатом премії Національної спілки журналістів України (НСЖУ) за свободу слова імені Ігоря Лубченка став кримський журналіст Микола Семена. Про це на своїй сторінці в Facebook написав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

«У цьому році лауреат премії НСЖУ за свободу слова імені Ігоря Лубченка – наш колега з Криму Микола Семена! Микола, тримайтеся!» – написав Томіленко.

Раніше Семена став членом українського ПЕН-центру (Український центр Міжнародного ПЕН-клубу).

У жовтні міністр інформаційної політики України Юрій Стець передав до редакції Радiо Свобода ювілейну медаль «25 років незалежності України», якою український президент Петро Порошенко нагородив автора Радiо Свобода і сайту Крим.Реалії Миколу Семену.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з проектом Радіо Свобода, сайтом Крим.Реалії. Щодо автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Російське слідство заборонило йому залишати територію півострова.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Росією Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени і закликало припинити тиск на журналіста.

23 серпня захист Миколи Семени закликала ФСБ випустити його з Криму на лікування. До цього відпустити Миколи Семену на лікування до Києва у російської влади зажадала Міжнародна і Європейська федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання про виїзд Семени до Києва.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optionally add an image (JPEG only)