Published On: Чт, Лис 24th, 2016

Меджліс зробив заяву щодо незаконного візиту турецьких громадян до Криму

640x443

Заява
Голови Меджлісу кримськотатарського народу
у зв’язку зі спланованою і здійсненою під контролем російських спецслужб поїздки на території тимчасово окупованого Криму групи громадян Туреччини.

23 листопада 2016 року підконтрольне російській окупаційній владі інформаційне агентство «Новини (Крим)» і низка російських ЗМІ поширили інформацію про в’їзд на територію тимчасово окупованого Росією Криму «делегації турецьких парламентарів, політиків і бізнесменів на чолі з головою Асоціації євразійських урядів Хасаном Дженгізом».

При цьому, зазначені ЗМІ з посиланням на одіозних особистостей з числа кримських колаборантів, поспішили заявити, що, мовляв, «наявність в складі делегації парламентаріїв, тим більше від правлячої партії, свідчить про те, що є колосальна підтримка уряду Туреччини …».

Однак, як повідомив Тимчасовий повірений у справах посольства Туреччини в Україні Озгюн Талу, до складу «турецької делегації» не входять представники офіційної влади Туреччини.

Відомо також і те, що громадяни Туреччини, які планували відвідати тимчасово окупований Росією Крим в обхід встановлених правил в’їзду-виїзду на територію України, завчасно були попереджені послом Туреччини в Москві про незаконність такої поїздки і її можливі наслідки.

Незаконне відвідування групою громадян Туреччини тимчасово окупованого Росією Криму, а також ряд заяв «керівника делегації» Хасана Дженгіза, що кардинально відмінні від офіційної позиції Турецької Республіки в питаннях територіальної цілісності України і невизнання російської анексії Криму, широко тиражуються російськими ЗМІ і надаються як нібито нове свідоцтво зближення позицій Туреччини і Росії з питання Криму.

У Меджлісі кримськотатарського народу спланована і здійснена під контролем російських спецслужб поїздка на територію тимчасово окупованого Криму групи громадян Туреччини характеризується як чергова спроба Російської Федерації дезінформувати міжнародну громадськість та спричинити недовіру між українським і турецьким народами.

У Меджлісі кримськотатарського народу високо оцінюється послідовна і незмінна позиція Республіки Туреччина, яка полягає в підтвердженні суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Одночасно, ми закликаємо Службу безпеки України і Генеральну прокуратури України розпочати процедуру кримінального переслідування всіх іноземних осіб, що в’їжджають на територію тимчасово окупованого Росією Криму без узгодження з українською стороною і в обхід встановлених законодавством правил.

Голова
Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

24 листопада 2016 року,
Київ.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optionally add an image (JPEG only)