Published On: Ср, Жов 12th, 2016

ПАРЄ пропонує засудити анексію Криму РФ й закликає Москву вивести війська з України

Парламентська  асамблея Ради Європи  вимагає від Росії вивести свої війська з України.

Про це йдеться у резолюції «Політичні наслідки конфлікту в Україні», доповідачем якого виступила депутат від Чехії Крістіна Зеленкова, яка буде проголосована у середу, 12 жовтня.

В проекті резолюції сказано, що Асамблея «ще раз підтверджує свою прихильність принципу мирного врегулювання суперечок та незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

«Щодо Криму, то Асамблея знову засуджує незаконну анексію півострова і його триваючу інтеграцію в Російську Федерацію, що є порушенням норм міжнародного права і Статуту Ради Європи. Асамблея шкодує, що, незважаючи на триваючу відмову міжнародного співтовариства визнати анексію Криму Російською Федерацією і застосування різних видів санкцій проти РФ і її громадян, не тільки анексія не була скасована, але й становище в галузі прав людини на півострові продовжує погіршуватися», – йдеться в проекті резолюції. Тому Асамблеї пропонується знову заявити «про свою підтримку мирного врегулювання конфлікту і Мінському процесу». «У цьому зв’язку Асамблея ще раз просить РФ вивести свої війська з території України і припинити військові поставки сепаратистам, просить всі сторони відповідально і сумлінно виконувати зобов’язання, взяті в рамках Мінських домовленостей та в рамках Пакету заходів з їх реалізації, починаючи з повного дотримання режиму припинення вогню», – наголошується в проекті документу.

Як повідомляв УНІАН, у Страсбурзі 10 жовтня відкрилася осіння сесія ПАРЄ. На порядку денному — конфлікт на сході України, ситуація в Туреччині, «Панамські папери» та інше. Зокрема, повідомлялося, що українське питання буде обговорюватися в середу, 12 жовтня. На порядку денному дві доповіді: «Політичні наслідки конфлікту в Україні», автором якої є депутат від Словаччини Крістіна Зеленкова та «Засоби правового захисту в разі порушення прав людини на українських територіях, які знаходяться поза контролем української влади», автором якого виступила депутат від Німеччини Марілуіза Бек. Крім того, члени української делегації очікували на дебати щодо санкцій проти РФ та російської делегації. Пленарні засідання ПАРЄ проходитимуть до 14 жовтня включно.

Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/politics/1568641-pare-proponuyut-znovu-zasuditi-aneksiyu-krimu-rf-y-zaklikati-moskvu-vivesti-viyska-z-ukrajini-proekt-rezolyutsiji.html

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optionally add an image (JPEG only)