Published On: Вт, Вер 27th, 2016

Як це працює. Провідні українські сайти розмістили ефесбешну дезу

 

bezymyannyj

25 вересня українську мережу облетів матеріал під загальною назвою «Український блогер порівняв ціни і зарплати в Криму та Україні». Від ніби солідного «Обозрєватєля» до численних фб-груп на українців понеслася інфа з посиланням на ютюбний ролик. Якийсь Артур Сенько з чесним виглядом майже українською мовою запевняє: ось, мовляв, порівняв ціни і зарплати там і там. У Криму ціни на чверть вище, але ж і зарплати удвічі більше – так всі і написали. Джерело переконливе: ось чеки, ось таблички, ось статистика. Ніби все гаразд. З маленькою поправкою – це звичайний маніпулятивний триндьож, дуже популярний у братів наших менших зі Сходу.

Порівнюючи ціни і зарплати хлопчик, до речі, виявляється, досить відомий фахівцям москальський наймит (кому цікаво – http://10minut.info/2016/08/separatizm-v-serdce-vinnicy-kto-takojj-artur-senko/), вдався до простенького, але ефективного методу – маніпуляції. Маніпуляція номер раз: порівняння зовні подібних, але незрівнянних за якістю товарів. Що собою являють російські продукти – не забуде кожен, хто їх куштував. Суперпопулярність та прибутковість контрабанди українських товарів в окуповані райони Донбасу і Крим – тому живе підтвердження. Навіть найбільш зазомбовані ватники і в Донецьку, і в Ялті за інерцією шукають українське.

Просто є продукти, а є російські продукти. Воно, російське, лиш назвами з людським збігається. Це як теза, що і «Тойота», і «Каліна» – автівки. Чи і Стінг, і Кобзон – співаки. Або і Шарм-ель-Шейх, і Євпаторія – курорти. Розрахунок на тих, хто не мав нагоди порівняти самостійно. Бо тому, хто після херсонського кавуна скуштував кубанський, локшини на вуха вже не навішати. Їсти вдруге він те зможе лиш під дулом окупантського автомату.

Брати для порівняння діаметрально різні в дуже широкому ціновому діапазоні сосиски, ковбасу і сир, щоби вирівняти загальний ціновий дисбаланс, – прийомчик хитрий, але малопереконливий. В інформаційну епоху інформація приховується погано. А ось те, що можна порівняти без маркетингових хитрощів, наприклад, ціни на овочі і фрукти, чомусь не порівнюються. Воно і ясно – різниця у два-вісім разів на користь українських. З кавунами включно.

Маніпуляція номер два: порівняння зарплат. Брати розмір середньої зарплати в Росії (як і будь-який статистичний показник у фашистській державі) з офіційних джерел – себе дурити. Бо ці джерела призначені для пропаганди або окозамилювання. Так, «середня температура по кримській палаті» справді приблизно удвічі вища за український відповідник. Бо кілька десятків тисяч вояків, жандармів та прокурорів цієї велетенської військової бази усе ще годують так, щоби режим окупації тримався. Аж поки гроші в бюджеті не скінчаться. Іншим бюджетникам стало вже відчутно гірше, коли республіканські пільги розчинилися в Южному федеральному окрузі. Лікарі в Криму, до прикладу, тепер отримують майже удвічі менше, наслідком чого стали масові звільнення. А ось хто реально повзе у фінансову прірву – то це дрібний-середній бізнес. Сьогодні його після провального курортного сезону буквально бульдозерами чавлять і це лиш початок. Каменів з неба за прогнозом буде все більше. Бравурні заяви зразка позаминулого року у кримчан, здатних до аналізу, десь зникли і змінилися розпачем. Тому сьогодні для підтримки оптимізму псевдодослідникам вже доводиться прибріхувати про анонімну виховательку умовного дитсадочку, яка в Криму отримує 500 баксів на місяць. Що ж, коли єдиний аргумент у москальських посіпак – брехня, впевненість у перемозі України зростає. І чим до неї ближче, тим сильнішим буде дезінформаційний тиск на нас з боку різних відвертих та замаскованих агентів Москви. Тому трохи більше пильності – і тим, хто читає, і тим, хто поширює. І взагалі, не споживайте прокремлівську пропаганду та кубанські кавуни. Здоровіше будете.

 

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optionally add an image (JPEG only)